_________________________________________________________________________


TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ

_________________________________________________________________________


NAVŠTIVTE BLOGY/WEBY:

Pokus o blogový magazín. Na stránkách naleznete rubriky Technologie, Zajímavosti, Hry, Filmy a Seriály, Zábava a všemi oblíbená Škola


Znovu se rozjíždějící blog o výdělkových stránkách aneb Jak si jednoduše přivydělat na internetu


Filmové a seriálové hlášky v obrázkovém stylu


Web o seriálu Teen wolf - informace, videa, celé epizody ke stažení a online atd.


_________________________________________________________________________

Červen 2013


Na téma: Romové

12. června 2013 v 14:47 | Blur |  Články na téma
Taky všude neustále slýcháte, jak jsou romové zlí a špatní, že byste si na ně měli dávat pozor a vyhýbat se jim? Ale proč? Většina lidí nadávající na Romy se ani s žádným nikdy nesetkala. Já vlastně taky ne. A stejně cítím velký tlak okolí a podvědomě si spojuju Romové = ti zlí. Ale zas na druhou stranu, nechci si to takto spojovat.

Žiji v malém městečku a zde žádní Romové nejsou. Přesto pokud byste se tu kohokoliv zeptali, řekli by vám, jak jsou Romové hrozní. Slyší to z televize, čtou v novinách, na internetu a rozhlašují to dál, jakoby měli s nimi osobní zkušenost.

Věřím, že všichni lidé jsou stejní, ať jsou jakékoliv barvy pleti. Televize a noviny musí vymýšlet senzace, aby je lidé sledovali a četli - že Romové něco provedli je skvělý tahák na lidi - všichni si rádi zanadávají, jak ti Romové jsou hrozní a co by se s nimi mělo dělat. Přitom zde je tolik, ehm, bílých lidí, kteří páchají stejné zločiny, ale u nich nejde rozmáznout barva pleti a musí se hledat jiná senzace - no kdyby to byl Rom, hned by bylo jednodušší z toho senzaci udělat!

Zkrátka by se neměl každý národ soudit, dle známých stereotypů - Američani nejsou tlustí a nestravují se jen v McDonaldu, stejně tak každý Rom nerovná se zločinec.
Dle mě by se měl každý jedinec soudit sám za sebe - za své chování.
© 2011-2015